چگونه می‌توان برنامه در حال پخش تلویزیون را روی کامپیوتر ذخیره کرد؟

هپگ اچ دی پی وی آر Hauppauge HD PVR به شما این امکان را می دهد تا برنامه های زنده را روی کامپیوتر ذخیره کنید تا بتوان مجدداً آنها را ببینید و یا این ویدیوها را به موبایل یا وسیله همراهتان انتقال دهید.

قبلاً استفاده از دی وی آرها یا همان دستگاههای ضبط دیجیتال به شما این امکان را می داد تا بتوانید برنامه های تلویزیون را آن گونه که علاقه دارید و با زمان بندی خودتان تماشا کنید. بعد از گذشت آن دوران من فکر کردم که باید بتوان این برنامه ها را روی کامپیوتر ذخیره کرد. البته هنوز تلویزیون های کابلی این قابلیت را ندارند، اما با استفاده از راه حلی که من در اینجا پیشنهاد می کنم، می توان برنامه های زنده تلویزیونی را به کامپیوتر انتقال داد و از آن استفاده کرد. چطوری؟ با ضبط کننده ویدیویی اچ دی هپگ Hauppauge HD Personal Video Recorder.

ضبط برنامه تلویزیونی با کامپیوتر

شاید تا به حال این گجت را ندیده باشید اما بسیاری از بازی خورها و عاشقان دیدن فایل های ویدیویی سال هاست برنامه های زنده تلویزیونی را از طریق آن روی کامپیوتر ذخیره می کنند. به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام، از این وسیله می توان برای دیجیتالی کردن کاست های ویدیویی وی اچ اس و ضبط بازی های ایکس باکس و پلی استیشن 3 هم استفاده کرد. این یعنی عدم نیاز به پرداخت ماهیانه پول و نمایش بدون مکث و با کیفیت خوب برنامه ها.

ضبط برنامه تلویزیونی با کامپیوتر

هپگ چندین مدل مختلف از این ضبط کننده ها به بازار عرضه کرده است اما مدلی که ما به شما معرفی می کنیم قابلیت ضبط با کیفیت 720p و 1080i را دارد. برای استفاده از این وسیله سه مرحله زیر را انجام دهید:

1 – نصب سخت افزاری

اول HD PVR را به پریز برق متصل کنید. سپس کابل های کامپوننت صوت و تصویر را از قسمت خروجی جعبه تلویزیون کابلی به ورودی هپگ اچ دی پی وی آر متصل کنید. در آخر هم کابل یو اس بی را از دستگاه به کامپیوتر متصل کنید. بعد از آن درایور و برنامه Total Media Extreme را از سی دی همراه دستگاه روی کامپیوتر نصب کنید. لطفاً توجه کنید که سی دی همراه این دستگاه فقط قابل نصب روی سیستم عامل ویندوز می باشد. برای داشتن سی دی مخصوص سیستم عامل مک باید بصورت جداگانه آن را خریداری کنید.

2 – انجام تنظیمات نرم افزاری

بعد از نصب برنامه و کابل های مورد نظر می توان ضبط برنامه ها را شروع کرد. تمام برنامه ها با استفاده از Total Media Extreme انجام می شود و فایل ها در مکانی که شما انتخاب کرده اید ذخیره خواهد شد. لطفاً قبل از شروع ضبط این تنظیمات را انجام دهید:

 – ورودی ویدیو: YPrPb

 – ورودی صدا: S/PDIF

 – حالت صدای کامپیوتر: استریو دوکاناله

– تنظیمات فرمت ضبط: روی گزینه Format Setting کلیک کنید و بیت ریت ضبط را مشاهده کنید. این تنظیمات می تواند کیفیت ضبط را مشخص کند. هرچه بیت ریت کمتر باشد کیفیت ویدیو کمتر خواهد بود، اما هرچه بیت ریت ضبط بالاتر باشد، کیفیت تصاویر ضبط شده بهتر خواهد بود.

 – نوع فرمت: در اینجا شما می توانید سه فرمت را انتخاب کنید: MTS، TS و یا MP4. اگر می خواهید ویدیوهای ضبط شده را روی دیسک های بلوری ضبط کنید، فرمت TS را انتخاب کنید در غیر اینصورت MP4 بهترین انتخاب شما خواهد بود.

3 – ضبط کردن: اینجا مرحله آخر است. در پایین نرم افزار توتال میدیا اکستریم، گزینه ای را خواهید دید که روی آن نوشته شده “ذخیره در…”. از این گزینه برای انتخاب مقصد قرار گرفتن فایل ضبط شده در کامپیوتر خود استفاده کنید. بالای آن گزینه هم دکمه Capture یعنی همان ضبط و  Capture Duration قرار دارد. از این گزینه برای تعیین کردن یک زمان مشخص برای ضبط استفاده کنید.

در آخر هم برای شروع ضبط روی گزینه Capture بزنید.

اگر ضبط برنامه ها برای شما یک سرگرمی است، حتماً یک هارد اکسترنال هم برای آن خریداری کنید تا با کمبود فضا مواجه نشوید.